Kilka miesięcy temu będąc jeszcze w Anglii pomyślałem, że może czas wymienić swój stary, nie w pełni funkcjonalny aparat Canon eos 20D. Brak nagrywania filmów po części eliminował go do bycia jedynym sprzętem, który zabrałbym ze sobą w podróż. Po kilku dniach poszukiwań na forach dyskusyjnych oraz po rozpatrzeniu opinii znajomych (dzięki Lucky!) padło na Nikon d7100. 

Dlaczego Nikon d7100?

Dlatego, że znajomy posiada nikona d7000 i bardzo sobie chwali, a nowsza generacja posiada dodatkowo kilka ulepszeń. Z podjęciem dezycji nie miałem problemów odkąd zdecydowałem, że nie będzie to pełna klatka za którą płaci się zbyt duże pieniądze jak na moje potrzeby. Z drugiej strony to bardziej zależy od szkła (ciekawy eksperyment) jakie będą te zdjęcia czy ręki fotografa, a więc po co przepłacać.

Po ponad 3 miesiącach użytkowania mogę powiedzieć tylko o zaletach tej lustrzanki. Jedynym minusem jest brak odwracanego ekranu z którym łatwiej nagrywać. Zalet wiele. Nie znam się na tyle by opisywać wszystko po kolei. Dla zainteresowanych odnośnik do testu Nikon d7100 tutaj. 

Co rzuca sie w oczy to piękne kolory na zdjęciach. Odzwierciedlenie kolorystyki na wysokim poziomie. A to wszystko za 2500zł, co jest piękne. Aparat u polskich sprzedawców 3200zł i w górę. Oczywiście można dostać coś używanego w okolicach 2000zł na allegro z migawką wyklepaną jak deska od klozetu. Dziękuje! Nawet za 1000zł.

Aparat kupiłem ze sklepu internetowego http://www.hdewcameras.co.uk/ Zdecydowanie polecam osobom będącym w Londynie! Zwłaszcza z tego powodu, że aparat możesz odebrać z ichszejszego biura. Zamówienie przez telefon. Zaliczka w wysokości 100 funtów, umówienie się na odbiór w dogodny dzień i to wszystko. Mój nikonik był do odebrania po 3 dniach. Do aparatu zamówiłem obiektyw stałkę Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G, który w cenie do 1000zł przy tej ogniskowej nie ma sobie równych. Jak założyłem tak siedzi na korpusie. Można rzec, że dość uniwersalne szkło. Czasami brakuje szerokości i może jest za wąski na niektóre kadry, ale i tak polecam. Wspaniała jakość zdjęć za relatywnie dobre pieniądze.

W przyszłości moim uniwersalnym szkłem będzie SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM, ale to już dość droga zabawka około 2,7 tyś.zł w Polsce. W Anglii można dostać pewnie jakieś 500zł taniej.

Wracając do nikon d7100 i sklepu HDEW Cameras to w Polsce alternatywą będzie sklep ValueBasket, jednak czas oczekiwania będzie znacznie wydłużony oraz nie masz możliwości oględzin sprzętu przed zapłatą. Jest ryzyko. Zwłaszcza, że jak coś nie gra ze sprzętem to regulaminy zwrotów i gwaracji zabijają. W sumie nikon to nikon. Porządna marka, ale.

Dla zobrazowania, co to cacko potrafi wrzucę kilka różnych zdjęć.

IMG_3156

_SC_0332

Zdjęcie jedzenia. Nikon d7100

_SC_0367

Nikon d7100 + nikkor 35mm

_SC_0211 _SC_0262 _SC_0371 _SC_0445

Dla osób będących w Londynie lub osób posiadających rodzine w Anglii, polecam sklep HDEW Cameras. Dobre ceny, zwłaszcza na lustrzanki. Jeśli ktoś myśli o dobrej lustrzance polecam też Nikon d7000, który obecnie sprzedawany jest za 2100zł.

Ktoś jeszcze zna jakieś warte zainteresowania źródła taniego sprzętu foto??