Czekałem na tą chwilę, kiedy Hachi skończy 15 msc. – więcej nie urośnie. To oznacza, że możemy zacząć poważniejsze treningi przed sezonem zimowym. Bieganie z psem na nartach lub tradycyjnie to coś więcej niż bieganie solo. Tutaj liczy się współpraca z psem.

Zobacz też wpis okupowaniu szczeniaka z hodowli.

Zaczęliśmy biegać kilka dni temu w pobliskim parku michalowskim z pięknym pałacem Zamoyskich- naszym miejscem na odpoczynek. Hachi bardzo szybko załapał o co w tym wszystkim chodzi, jednak czasami trzeba go przyhamować jak wytrąci się z rytmu i zobaczy jakieś zwierze. Strasznie silny pies! Kondycyjnie wydaje mi się nie będzie najgorzej , ale trzeba trenować. Na pewno nie będzie wytrzymały jak Husky- i dobrze- to nie leży w jego naturze, by biegać na długich dystansach. Na nartach będzie dużo frajdy. Być może w przyszłości zmontujemy jakiś wózeczek.

Używam szelek z napierśnikiem. Wydaje mi się, że są najwygodniejsze. Tak to wygląda:

??????????

Hachi leci przodem. Linka napięta.

??????????

Zmęczony, ale zadowolony

??????????

Napierśnik. Muszę to jakoś owinąć gąbką dla większego komfortu.

??????????

Jeśli kupujesz skórzane szelki warto je potraktować rozgrzanym olejem. Zrobią się mięciutkie.

??????????

Wąchamy, wąchamy..

??????????

Druga kolumna.

??????????

Coś tu się rozlało.

??????????

Widok z góry. Raz już rozgiął to kółeczko.

 

??????????

Koniec biegania. Wracamy do domu.

A w domu na Hachiego czeka woreczek szwedzkiej karmy. Polecam Bozitę ze względu na normy jakościowe karm w krajach skandynawskich.

cd

inf

Zobaczymy jak będzie z trawieniem. Po otworzeniu od razu rzucił się na worek, co niezmiernie mnie cieszy. Zazwyczaj niechętnie zjadał samą karmę bez wkładek, a tutaj coś takiego. Wcześniej spożywał Royal canin, Markus Muhle, Akana no i surowe mięso. Przy wyborze karmy kierowałem się m.in. takimi opiniami:

 

„MOIM ZDANIEM KARMA BARDZO DOBRA DLA MOJEGO TERIERA WALIJSKIEGO. Royal Canin ZEPSUŁ SIĘ A BYŁ na pewno DOBRY PRZEZ TE 2 LATA CO UŻYWAŁEM TERAZ ZAJEŻDŻA RYBA I ZMIENIŁA KOLOR ALDULTÓW I PONADTO MÓJ PIESEK MA STOLCA WODNISTEGO A WCZEŚNIEJ BYŁO OK . DLATEGO ZMIENIŁEM NA BOZITA ROBUR”

„Kupuję ją czasem dla odmiany (zazwyczaj je Bozita Robur Maintenance) a karma jagnięcina i ryż intensywnie pachnie rozmarynem a on ją bardzo lubi:) A starsza goldenka, która zazwyczaj je light wprost szaleje za nią. Jest lekkostrawna więc 9 letnia psica nigdy nie miała po niej problemów, wiec gdy ja kupujemy to oba psiaki ją wcinają.”

„Zrobiłam test na moim psie chowając w zamkniętej dłoni różne próbki karm – za każdym razem wybierał Robura z firmy Bozita – jagnięcinę z ryżem – zaryzykowałam i zamówiłam dużą paczkę i nie żałuję. Karma ma świetne proporcje – nie ściga się na zawartość białka (a z przebiałczenia po znanej karmie pies dostał łupieżu). Robur jest świetnie zbilansowany, granulki przyjemnie pachną i nie kruszą się, bo są hydrolizowane. Polecam!”

Wyjdź i pobiegaj, uśmiech sam się pojawi na twarzy. Pozdrawiam!